Go to content Go to menu

Historia komputerów sięga czasów dość młodych, nie wybiega daleko w przeszłość, a jednak jest wyjątkowo zagmatwana i skomplikowana. Trudno nie zgodzić się też ze stwierdzeniem, że to właśnie tego typu urządzenia elektryczne miały najbardziej znaczący wpływ na współczesnego człowieka i rozwój techniki w ogóle. O ile bowiem łatwo przyporządkować jakieś odkrycie w przemyśle czy nauce do konkretnego wydarzenia, to w sferze komputeryzacji jest to niezwykle trudne.

stary-komputer.jpg

Szybko rozwijająca się sieć oprogramowania, nowości techniczne, nowoczesne próby zastosowania sieci transmisji danych jako archiwum tychże, to główne zalety korzystania z komputerów oraz z internetu. Do tego dochodzą jeszcze coraz ciekawsze rozwiązania estetyczne, bo nowoczesne komputery nie są już wielkimi, niezgrabnymi skrzyniami i metalowymi pudłami, ale całkiem eleganckimi, małymi notebookami.

Ogromna gama zadań, możliwości i rzeczy, które potrafią wykonać komputery nie tylko zachwyca, ale wręcz poraża swoją nieograniczoną wielkością. Nie wystarczy powiedzieć, że urządzenia te są już ogólnodostępne na rynku i że ingerują w dużym stopniu w nasze życie. Trzeba jeszcze koniecznie dodać, że powoli stają się jego nieodłączną i wręcz konieczną częścią, często absolutnie potrzebną do prawidłowego funkcjonowania.